5
Alonso tiek pie pirmās uzvaras šosezon
Publicēts 11. jūlijā, 2011.
Pirmās formulas (F-1) sezonas devītajā posmā - Lielbritānijas "Grand Prix" - svētdien triumfēja "Ferrari" komandas spāņu pilots Fernando Alonso.

Šī divkārtējam pasaules čempionam bija pirmā uzvara kopš pagājušā gada Dienvidkorejas posma.

Uz pārējiem goda pjedestāla pakāpieniem kāpa abi "Red Bull" komandas piloti - pašreizējais pasaules čempions un pārliecinošais kopvērtējuma līderis vācietis Sebastjans Fetels, kā arī austrālietis Marks Vēbers.

Ceturtajā vietā finišēja mājinieks Lūiss Hamiltons no "McLaren-Mercedes" vienības, bet piektais palika Alonso komandas biedrs Felipe Masa no Brazīlijas.

Sesto vietu izcīnīja vācietis Niko Rosbergs no "Mercedes GP" komandas, kuram sekoja meksikānis Serhio Peress no "Sauber" vienības. Vēl labāko desmitniekā iekļuva "Renault" komandas pilots Niks Haidfelds, septiņkārtējais pasaules čempions, Rosberga tautietis un komandas biedrs Mihaels Šūmahers, kā arī spānis Haime Algesvari no "Toro Rosso" vienības.

F-1 čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem Fetels ar 204 punktiem saglabāja pārliecinošu pirmo vietu, bet viņam ar 124 punktiem seko Vēbers. 112 punkti ir Alonso kontā, bet viņam ar 109 punktiem abi "McLaren-Mercedes" piloti Hamiltons un Džensons Batons, kurš šoreiz izstājās..

Tikmēr Konstruktoru kausā līdervienība ar 328 punktiem ir "Red Bull", bet pie 218 punktiem tikusi "McLaren-Mercedes" komanda. Labāko trijnieku noslēdz "Ferrari", kas deviņos posmos tikusi pie 164 punktiem.

Nākamais posms risināsies 24.jūlijā Nirburgringas trasē Vācijā.