4
5
Audi tomēr izdodas uzvarēt Lemānā
Publicēts 14. jūnijā, 2011.
Leģendārajās Lemānas 24 stundu sacensībās svētdien kārtējo reizi uzvaru izcīnīja "Audi" komandas sportisti. Turklāt panākums izdevās pēc tam kā iepriekšējā dienā ar smagām avārijām jau bija izstājušās divas "Audi" komandas ekipāžas.

Pirmo vietu Lemānas 24 stundu sacensību kopvērtējumā izcīnīja "Audi R18 TDI" automašīna, kuru pilotēja vācietis Andrē Loterers, francūzis Benuā Trelujē un šveicietis Marsels Feslers. Ekipāža kopīgiem spēkiem 24 stundu laikā veica 355 apļus.

Braucēji, kas pērn ierindojās otrajā vietā, šoreiz pēc 24 stundas ilgajām sacīkstēm tuvākos sekotājus apsteidza tikai par 13,854 sekundēm.

No otrās līdz piektajai vietai finišēja "Peugeot 908" automašīnu piloti.

"Audi" komanda Lemānas sacīkstēs uzvarēja desmito reizi pēdējos 12 gados, bet uzvara ir vēl nozīmīgāka, jo pārējās divas šīs komandas mašīnas avarēja jau pirmajās stundās. Īpaši iespaidīga bija divkārtējā Lemānas čempiona brita Alana Makniša avārija jau pirmajā stundā, pēc kuras viņš tikai brīnumainā kārtā palika neskarts.

Otrs Audi R18 TDI līdzīgā negadījumā, kad tam ceļu nogrieza priekšā braucošs Ferrari, izstājās jau pēc tumsas iestāšanās. Arī otra avarējušā auto pilots Maiks Rokenfellers traumas neguva, kaut arī auto ir pilnībā iznīcināts.

Var atzīmēt, ka pērn "Audi" automašīnas sacīkstēs ieņēma pirmās trīs vietas, taču panākumiem bagātākais zīmols Lemānas sacenību 79 gadus ilgajā vēsturē ir Porsche, kas uzvaras laurus plūcis 16 reizes.