4
5
Batons triumfē Ungārijas Grand Prix izcīņā
Publicēts 1. augustā, 2011.
Pirmās formulas (F-1) sezonas 11.posmā - Ungārijas "Grand Prix" - svētdien triumfēja 2009.gada pasaules čempions brits Džensons Batons no "McLaren-Mercedes" komandas.

Šī Batonam bija otrā uzvara šosezon. Iepriekš britu braucējs bija triumfējis arī Kanādas "Grand Prix" izcīņā 12.jūnijā.

Tāpat šīs Batonam bija 200.sacīkstes F-1 karjerā.

Zīmīgi, ka tieši Ungārijas "Grand Prix" Batons pirms pieciem gadiem izcīnīja savu pirmo uzvaru F-1 sacensībās.

Tikmēr otrajā vietā finišēja pašreizējais pasaules čempions un pārliecinošais kopvērtējuma līderis vācietis Sebastjans Fetels no "Red Bull" vienības, bet trešo vietu izcīnīja divkārtējais pasaules čempions spānis Fernando Alonso no "Ferrari" komandas.

Ceturtajā vietā ierindojās Batona tautietis un komandas biedrs Lūiss Hamiltons, piektais finišēja otrs "Red Bull" vienības pilots Marks Vēbers no Austrālijas, bet sesto pozīciju ieņēma Alonso komandas biedrs brazīlietis Felipe Masa.

Septītajā vietā finišēja brits Pols di Resta no "Force India" vienības, kuram sekoja "Toro Rosso" komandas šveiciešu braucējs Sebastjans Buemī. Vēl labāko desmitniekā iekļuva vācietis Niko Rosbergs no "Mercedes GP" vienības un otrs "Toro Rosso" pārstāvis spānis Haime Algersvari.

F-1 čempionāta kopvērtējumā pēc 11 posmiem Fetels ar 234 punktiem saglabāja pārliecinošu pirmo vietu, bet viņam ar 149 punktiem seko Vēbers. 146 punkti ir Hamiltona kontā, bet viņam ar 145 punktiem seko Alonso. Savukārt Batons ar 134 punktiem šobrīd ieņem piekto pozīciju.

Tikmēr Konstruktoru kausā līdervienība ar 383 punktiem ir "Red Bull", bet pie 280 punktiem tikusi "McLaren-Mercedes" komanda. Labāko trijnieku noslēdz "Ferrari", kas 11 posmos iekrājusi 215 punktus.

Nākamais posms risināsies tikai 28.augustā Beļģijā.