1
2
Hamiltons izcīna otro uzvaru šosezon
Publicēts 24. jūlijā, 2011.
Pirmās formulas (F-1) sezonas desmitajā posmā - Vācijas "Grand Prix" - svētdien triumfēja 2008.gada pasaules čempions brits Lūiss Hamiltons no "McLaren-Mercedes" komandas.

Šī Hamiltonam bija otrā uzvara šosezon. Iepriekš britu braucējs bija triumfējis arī Ķīnas "Grand Prix" izcīņā 17.aprīlī.

Otrajā vietā finišēja divkārtējais pasaules čempions spānis Fernando Alonso no "Ferrari" komandas, bet trešo vietu izcīnīja "Red Bull" komandas austrāliešu braucējs Marks Vēbers, kurš startēja no pirmās pozīcijas.

Ceturtajā vietā finišēja pašreizējais pasaules čempions un pārliecinošais kopvērtējuma līderis vācietis Sebastjans Fetels no "Red Bull" vienības, bet piektajā vietā ierindojās Alonso komandas biedrs Felipe Masa no Brazīlijas.

Sesto vietu izcīnīja "Force India" vācu pilots Adrians Zutils, kuram sekoja vācietis Niko Rosbergs no "Mercedes GP" vienības. Vēl labāko desmitniekā iekļuva septiņkārtējais pasaules čempions, Rosberga tautietis un komandas biedrs Mihaels Šūmahers, "Sauber" vienības japāņu pilots Kamui Kobajaši, kā arī krievs Vitālijs Petrovs no "Renault" komandas.

F-1 čempionāta kopvērtējumā pēc desmit posmiem Fetels ar 216 punktiem saglabāja pārliecinošu pirmo vietu, bet viņam ar 139 punktiem seko Vēbers. 134 punkti ir Hamiltona kontā, bet viņam ar 130 punktiem seko Alonso.

Tikmēr Konstruktoru kausā līdervienība ar 355 punktiem ir "Red Bull", bet pie 243 punktiem tikusi "McLaren-Mercedes" komanda. Labāko trijnieku noslēdz "Ferrari", kas desmit posmos tikusi pie 192 punktiem.

Nākamais posms risināsies 31.jūlijā Ungārijā.