Profesija: tehniķis

Interesē viss par un ap auto

Arhīvs
Septembris, 2020
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Izšķirošās četras minūtes
Publicēts 28. jūnijā, 2011.
Statistikas dati liecina, ka 55% gadījumu nāve satiksmes negadījumos iestājas pirmajās minūtēs. Saskaņā ar aprēķiniem 85% gadījumu būtu iespējams kaut ko mainīt, ja vien tiktu sniegta pirmā palīdzība, liecina Lielbritānijas Sarkanā krusta dati.

 

Satiksmes negadījuma liecinieka rīcībā ir vien četras minutes, lai palīdzētu cilvēkam, kuram vairs nav pulsa vai nepieciešama mākslīgā elpināšana. Tāpēc zināšanas, kā sniegt pirmo palīdzību, ir ļoti svarīgas, jo var glābt dzīvību.

"Bez atbilstošas apmācības mēs nezinām, ko darīt. Lielākoties mēs baidāmies, ka, darot kaut ko, mēs varētu radīt vēl lielākus bojājumus. Cits satiksmes dalībnieks parasti arī ir pirmā persona, kas ierodas satiksmes negadījuma vietā, tieši tāpēc autovadītājiem ir jāapgūst pirmā palīdzība. Pirmās palīdzības apmācības, kas tiek organizētas jauno atovadītāju teorētiskās apmācības ietvaros, var izrādīties ļoti nozīmīgas, tāpēc būtu ieteicams tās ik pa laikam atsvaidzināt un papildināt," norāda Renault Braukšanas Skolas direktors, piebilstot, ka pirmā palīdzībā ir zināšanas par to, ko un kādā kārtībā darīt, lai otram palīdzētu.

Galvenais ir saglabāt mieru. Satiksmes negadījuma dalībniekam vai lieciniekam, pirmkārt, ir jānodrošina, ka visu automašīnu dzinēji ir izslēgti, novilktas stāvbremzes un jāizņem atslēgas no aizdedzes visām automašīnām, kas iesaistītas satiksmes negadījumā, ja autovadītāji nav spējīgi to izdarīt pašu spēkiem. Pēc tam jānovērtē situācija, kuram visvairāk nepieciešama palīdzība. Jāņem vērā, ka palīdzība vispirms būtu jāsniedz tiem, kas ievainoti visnopietnāk. "Upurim, kas atrodas klīniskās nāves stāvoklī, ir tikai četras minūtes laika, kamēr iestājas dzīvībai bīstami simptomi, tieši tāpēc ātrai reakcijai ir vitāla nozīme," uzsver Renault Braukšanas Skolā.

"Palīdzot citiem, noteikti neaizmirstiet arī par savu drošību. Parūpējieties, lai arī citi satiksmes dalībnieki ir informēti par negadījumu. Noteikti ieslēdziet automašīnas avārijas brīdinājuma signālus un uzstādiet atstarojošo trijstūri. Ja nepieciešams izveidot apbraukšanu satiksmes negadījuma vietai, esiet īpaši piesardzīgs un vēlams, lai, organizējot satiksmi, jums mugurā būtu atstarojošā veste," - tā drošības eksperti.

"Noteikti jāpārbauda, vai no automašīnām, kas iekļuvušas satiksmes negadījumā, netek degviela vai kādi citi šķidrumi. Ja pastāv reāli uzliesmojuma draudi, pārūpējieties, lai visi cilvēki atrastos drošā distancē no bīstamās zonas. Tikai un vienīgi šādos apstākļos vai arī tad, ja upurim nav iespējams sataustīt pulsu vai nav elpošanas pazīmes, atļauts upuri atbrīvot no automašīnas, pretējā gadījumā – atstājiet to automašīnā, līdz ierodas papildus palīdzība," uzsver Renault Braukšanas skolā.

"Ļoti svarīgi ir aprakstīt ievainojumu, cik sīki vien iespējams. Tāpat detalizēti jāapraksta negadījuma tips un jāinformē glābšanas dienesti, vai upuri elpo/ asiņo. Šāda informācija ļaus glābšanas dienestiem sniegt pēc iespējas efektīvāku palīdzību. Noteikti jāziņo arī par ugunsgrēka draudiem un jebkādu šķidrumu noplūdi. Un noteikti nosauciet telefona numuru, no kura zvaniet.. Sagaidiet, kamēr operators sniedz jums atbildi – nekad nebeidziet zvanu pirms operators nav apstiprinājis informācijas saņemšanu," brīdina Renault Braukšanas Skolas instruktori.

 


Komentāri (1)
modris: viss tas ir pareizi un labi, tomeer ieteikt laiku pa laikam atjaunot zinaashanas! Nuu... neeesiet naivi, cilveeki meklee kaa auto nodokli nomaksaat, negribeetos ticeet ka kaads dosies briivpraatiigi uz atkaartotu 1.med.paliidziibu.

Kad biju uz 1paliidziibas kursu ~8meeneshus atpakalj, tad uzzinaaju daudz izmainju saliidzinot ar ~ 6gadus atpakalj apmekleeto kursu.

Ja kāds vēlas uzlabot situāciju šajā sfērā, tad domāju, ka ir jāsāk ar vienkāršiem uzskates/info materiāliem internetā. Šajā rakstā bija daži padomi, tomēr iepīti kopējā tekstā, tādēļ diez vai sasniegs lielu auditoriju.
neogeo.lv ir saits caur kuru var mēģināt izplatīt uzskatāmus informatīvos bukletus.

Ja cilvēks gribēs un jutīsies pārliecināts, tad palīdzēs. pretējā gadījumā visticamāk izvēlēsies neredzēt notiekošo, ja vien iesaistīti nebūs radinieki.
28/06/2011 16:02
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: