1
2
Motokrosists Jonass triumfē pasaules junioru čempionātā
Publicēts 15. augustā, 2011.
Pasaules junioru čempionātā motokrosā svētdien uzvaru 85 kubikcentimetru klasē izcīnīja Latvijas jaunais sportists Pauls Jonass, vēsta sacensību oficiālā mājaslapa internetā.

Jonass pirmajā braucienā izcīnīja uzvaru, bet otrajā izcīnīja otro vietu, kas divu braucienu summā Latvijas sportistam garantēja pasaules junioru čempiona titulu ar 47 punktiem.

Otrajā vietā ar 45 punktiem ierindojās amerikānis Čeiss Bels, bet trešo vietu ar 42 punktiem izcīnīja Francijas sportists Tomā Do.

No pārējiem Latvijas pārstāvjiem 85 kubikcentimetru klasē, kurā startēja 11-14 gadus veci braucēji, Tomass Šileika divu braucienu summā izcīnīja 12.vietu, bet Kristers Drevinskis ierindojās 35.pozīcijā.

Pirmajā braucienā Šileika ieņēma piekto vietu, tomēr otrajā viņš pārsita sava motocikla riepu, kas Šileikam neļāva pacīnīties par kopvērtējuma pirmo piecinieku.

Tikmēr 65 kubikcentimetru klasē, kurā startēja 10-12 gadus veci braucēji, Kārlis Kalējs pirmajā braucienā ieņēma 18.vietu, bet otrajā ierindojās 27.pozīcijā, kas divu braucienu summā viņam ļāva ieņemt 24.vietu.

Savukārt otrs Latvijas pārstāvis šajā klasē Rainers Žuks pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu un izstājās no turpmākām sacensībām.

125 kubikcentimetru klasē, kurā startēja 13-17 gadus veci braucēji, Kārlis Sabulis pirmajā braucienā ieņēma 37.vietu, bet otrajā ierindojās 34.pozīcijā, kas summā Latvijas sportistam garantēja 36.vietu.

Kā ziņots, pagājušā gada pasaules junioru čempionātā Jonass izcīnīja ceturto vietu 85 kubikcentimetru klasē.